Přeskočit na obsah

Nebuď blbej

 1. Sick day (3:39) text
 2. Disco (4:23) text
 3. Tak to prostě je (3:26) text
 4. Na rovinu (3:55) text
 5. Seznamka (3:09) text
 6. Punkový děti (2:49) text
 7. Šnytlik (2:08) text
 8. Futuro (3:59) text
 9. Chlápek (3:28) text
 10. Stejná (3:05) text
 11. Igelit (2:36) text

.

Představujeme naše druhé album, CD, nebo jak se říká desku! Jmenuje se vyzývavě „Nebuď blbej“ a kdo najde ze které písně slogan pochází, ten dostane obal zdarma.
Je na něm 11 nových autorských písní, tentokrát dostali větší prostor hosté a to jak naši tradiční Frutísek a Shimpi, tak i nová jména jako Peťa Svoboda
a Jenda Guitarra. Tentokrát jsme si dali záležet jak s nahráváním tak i s následnou produkcí. Do písní se tak dostaly nově i trubky, synťáky a dokonce i elektronické smyčce.

Nahrávali jsme nejprve v říjmu 2022 ve studiu Indies Brno s mistrem zvuku Dušanem Součkem, a dohrávky jsme řešili v únoru 2023 ve studiu Soundevice Praha s Adamem Pakostou.
Pak jsme společně s Jendou Guitarrou míchali, Adam pak provedl konečný mastering a dílo je na světě.

Jak je u nás zvykem, nabízíme celé album zde ke stažení zdarma, zároveň jej najdete na všech dostupných digitálních platformách.

Album doprovází i videoklip k písni Sick Day – sledujte ZDE.

Jsme rádi, že jste si naše album stáhli a líbí se vám. Vydali jsme ho pouze vlastním nákladem a pokud vám teď říká: „pane“, je fér poslat kilo, dvě. Posílejte na náš účet: 2800172571/2010. Fakt upřímně děkujeme, díky tomu budeme mít brzo na třetí.


Děkujeme Kině za nápad na název alba, děkujeme Františkovi Venclů a jeho Hudebním lázním za půjčení nástrojů, děkujeme Mládysovi z 301 a Rišákovi za kontrolu playlistu a jejich přínosné rady, děkujeme Shimpimu a Frutísovi za výborné hudební doplnění, obrovsky děkujeme Peťovi za aranže, trubky, synťáky, Dušanovi a Adamovi za zvuk a trpělivost při nahrávání, Jendovi za rady a pak mix a nečekaně i kytary, Lucii za fotky a celou grafiku (a Frutovi za první náčrt!), díky Janě za intenzivní práci na klipu, za střih děkujeme Chálímu, Red Birdům za servis i za vpuštění do dílny, děkujeme Ašíkovi za propůjčení klubu, Tomáši Krausovi za půjčení komba, Káznici i Café Ghetto za vpuštění do prostor, děkujeme Danymu Stejskalovi a Honzovi Vedralovi za dobře mířené facky a ve finále za cenné rady, děkujeme Julii i Pištovi za výlepy a podporu, manželkám, dětem a rodinám, že nás nechaly půl roku se sluchátkama na uších, a prostě všem dalším, co se nad tím zapotili nebo nám třeba jen fandili.

Víčko:
Ivan Lounek – zpěv, kytara, sbor, tenor saxofon
Karel Bachura – kytara, zpěv, sbor
Jan Jagoš – baskytara, zpěv, sbor
Daniel Belka – bicí, sbor


Hosté:
Lukáš Kovářík – zpěv, rap, sbor (1, 2 ,4)
Tomáš Kubín – pozoun (1-11)
Petr Svoboda – trubka, sbor, syntezátory (1, 2, 4, 7)
Jen-da Guitarra – kytara (4, 9)

Hudba: Ivan Lounek a Víčko
Texty:
Ivan Lounek (1-11)
Lukáš Kovářík (1, 2, 4)

Nahráno ve studiích: Indies Brno a Soundevice Praha
Record: Dušan Souček, Adam Pakosta
Mix: Jan Sládek
Mastering: Adam Pakosta
Aranže: Ivan Lounek, Petr Svoboda, Jan Sládek
Produkční spolupráce: Marek Ondryáš, Jan Sládek
Grafika a fotky: Lucie Přichystalová
© vydalo Víčko vlastním nákladem v roce 2023

LÍBÍ SE VÁM NAŠE HUDBA?

NA ODKAZECH DOLE JI MÁTE ONLINE

SPOTIFY

BANDCAMP

SOUNDCLOUD

YOUTUBE MUSIC