Přeskočit na obsah

KAPELA VÍČKO

BIO

VANĚK

Zpěv / Kytara / Saxofon

KAREL

Kytara / Vokál

JAŇOŠ

Basa / Vokál

Dan

Bicí

HOSTÉ

SHIMPI

Pozoun

FRUTÍSEK

Rap / Zpěv

Někdo říká love-punk, my říkáme pop-punk a pak napíšou punk-rock, to aby ten pop neplašil lidi. Jsou to 2 kytary, basa, bicí, zpěvy, tenor ságo, někdy pozoun. Kombinace rychlý i pomalejší rytmiky, nejvíc punk, ale i prvky rocku, rapu, rádoby jazzu. Český vlastní texty, v nich témata dnešní doby, urážení, nasírky a i ten protest, ale jinej. V textech je ten punk asi nejvíc, ale je to celé v takovém lehčím, popovějším hávu.
Natočili jsme 2017/2018 zatím dvě kupky demo válů, v roce 2019 jsme přidali dva samostatný singly, tentokrát už natočený v brněnském Indies records. Na konci roku 2020 se nám podařilo vydat první kompletní album s názvem: Realitě navzdory. V roce 2023 přidáváme druhé album s názvem Nebuď blbej! Album vydáváme opět vlastním nákladem.

Historie
Kapela začala vznikat někdy kolem roku 2014 na původním torze po rozpadu brněnské live-hiphopové formace Návrat druhé hlavy, kdy se původnímu basákovi (Janoš), bubeníkovi (Pišta), ságistovi (Vaněk) a pozounistovi (Shimpi) nechtělo jen tak přestat hrát, tak se chodilo dál na zkoušky. Ságista ale oprášil svou starou kytaru, pozounista se sice na chvíli stal klávesákem, ale pak se pracovně odporoučel do Práglu a tak jsme zůstali tři. V roce 2022 nás opustil Pišta, nicméně v zápalu vášně po naši hudbu se k nám obratem přidal Dan, kterýmu ty bicí fakt sedí a přinesl novou energii do kapely. Vaněk zkoušel starý texty z gymplu, ale to moc nevalilo, až se dokopal k tomu psát nový. Přibrali jsme do party druhého kytaristu (Karla) a začali hrát nové vály. Oficiální vznik Víčka se datuje na 6.7.2016 v Hájence v Křižánkách, kde proběhl vůbec první koncert a křest kapely (ohněm a prasetem).
Dnes už máme odehráno něco přes osm desítek koncertů, byly tu i nějaký menší fesťáčky, třeba Hrnem Brnem, Krákor, Z/lom, Majáles Mendelu, a stále přibývají další.

V roce 2020 jsme si díky karanténě zkusili i live stream a rozhodně to pro nás byla dobrá zkušenost. Je to k poslechu i shlédnutí na Youtubu.

Dále jsme v roce 2020 dali do kupy první videoklip k singlu Šedesátky a přidali jsme klip k písni Holky. Chodí s náma koncertovat i hosté, vedle Shimpiho s pozounem i rapper Frutísek a při druhém CD se k nám připojují Peťa Svoboda a Jenda Guitara, ovšem zde jde spíš o cestou kolem, nebo uvidíme kam nás cesty společně zavedou. Frutísek si zahrál i v novém klipu k písni Sickday, který již brzy uvidíte.


Reference
Brno (Stará Pekárna, Art bar, Melodka, Favál, Mersey, Desert, Bajkazyl, Rusty nail, Clubwash), Praha, Josefov, Hradec Králové, Karviná, Nová Pec, Havířov, Svitavy, Poříčí, Svratka, Květná, Mokrá, Doly u Luže, festival Zlom (Bezděčín u Obrataně), festival Krákor, Zelí fest, festival Majáles Mendelu Brno, festival Hrnem Brnem, festival Trash Art.
Hráli jsme s: Hentai Corporation, Šoulet, Mrtvá koťátka, Kairos, Bloody Marry, Špuntkvaně, Vobezdud, Projekt Kokrhel, Who killed rose, Honza Fic, atd.

Akustické Víčko
V létě 2017 jsme na festivalu Z/lom úspěšně otestovali alternativní variantu s názvem Akustické Víčko, která je absolutně bez použití ozvučení a elektriky, tedy totální unplugged. Místo el. basy kontrabas, cajon a akustické kytary „6“ a „12“.
K obnovení projektu Akustické Víčko došlo v létě 2020, kdy jsme dostali pozvání si zahrát na Staré Pekárně. Zde jsme vykopali kontrabas, akustické „6“ kytary, dechy a k tomu klasický bicí, ale něžně. Takže už trochu víc víme jak a šetříme si to však na zvláštní příležitosti.

Zatím poslední příležitost byla v létě 2022 kdy jsme uspořádali guerillový koncert uprostřed parku Lužánky, který se proměnil v příjemnou akci, která určitě snese zopakování!

NOVINKY

Nový svěží klip!

Jo, přesně tak! Dali jsme si s tím fůru práce a výsledkem bude nový klip, kde si zahraje celá kapela…

druhý album letí ven

V druhý půlce roku 2022 jsme se pustili do nahrávaní druhýho alba.Na konci dubna 2023 vyletí ven na …

Debutové album

Na konci loňského roku se nám podařilo vydat naše první album. Je na něm celkem 11 písní, obsahuje i…

LÍBÍ SE VÁM NAŠE HUDBA?

NA ODKAZECH DOLE JI MÁTE ONLINE

SPOTIFY

BANDCAMP

SOUNDCLOUD

YOUTUBE MUSIC